| Voltage | 220V/50~60Hz;110V/50~60Hz |
|---|---|
| Dimension | 682*610*1050mm |
| Ice Storage Capacity | 55KG |
| Daily Production | 150KG |
| Cooling System | Air Cooling |
| Product Name | Flake Ice Machine 5tons |
|---|---|
| Ice Head Size | 2000*1650*1360mm |
| Daily Production | 5000kgs / 24hours |
| Cooling Mode | Air Cooled / Water Cooled |
| Compressor | Copeland /Bitzer/Bock |
| Ice Production | 500kgs~1000kgs/24hours Ice Cube Maker |
|---|---|
| Ice Bin Storage | 480 Kgs Ice Cube |
| Power | 3680W |
| Ice Tray | 684 Ice Cube Tray |
| Voltage | 220V,380V |
| Product Name | 120 Kgs Bullet Ice Cube Maker |
|---|---|
| Product Size | 682*610*1050mm |
| Daily Production | 120kgs / 24hours |
| Ice Storage | 55 Kgs |
| Net Weight | 76kgs |
| Application | Commercial |
|---|---|
| Ice Storage Capacity | 250kg, 500KG, 600kg, 700kg, 800KG, 900kg, 1000kg, 2000KG |
| Dimension(L*W*H) | 760*830*1900mm |
| Voltage | 220V/50Hz;220V/60Hz;110V/60Hz |
| Cooling System | Fan Cooling/ Water Cooling |