| Product Name | Flake Ice Machine |
|---|---|
| Ice Head Size | 1700*1200*1200mm |
| Ice Bin Size | 1700*1650*2650mm |
| Daily Production | 3000kgs / 24hours |
| Ice Storage | 1500 Kgs |
| Product Name | Flake Ice Machine 5tons |
|---|---|
| Ice Head Size | 2000*1650*1360mm |
| Daily Production | 5000kgs / 24hours |
| Cooling Mode | Air Cooled / Water Cooled |
| Compressor | Copeland /Bitzer/Bock |
| Voltage | 220V/50~60Hz;110V/50~60Hz |
|---|---|
| Dimension | 682*610*1050mm |
| Ice Storage Capacity | 55KG |
| Daily Production | 150KG |
| Cooling System | Air Cooling |
| Application | Commercial |
|---|---|
| Ice Storage Capacity | 250kg, 500KG, 600kg, 700kg, 800KG, 900kg, 1000kg, 2000KG |
| Dimension(L*W*H) | 760*830*1900mm |
| Voltage | 220V/50Hz;220V/60Hz;110V/60Hz |
| Cooling System | Fan Cooling/ Water Cooling |
| Product Size | 900*520*835mm |
|---|---|
| Temperature | +2~ +8℃ |
| Cooling System | Fan Cooling |
| Volume | 208L |
| Power | 190W |
| Product Size | 1800*730*1100mm |
|---|---|
| Temperature | +2~ +8℃ |
| Cooling System | Fan Cooling |
| Power | 800W |
| Compressor | Secop(Embraco) |